נבואות אשר ישוע עתיד להגשים

ישוע מנצרת הגשים נבואות משיחיות רבות בחייו, אולם יש נבואות נוספות הקשורות לשובו בכבוד. לאחר שישוע קם מן המתים, נשא אותו אלוהים לשמיים. עכשיו ישוע נמצא לימין האלוהים, אך הוא עתיד לשוב לעולם הזה כדי להגשים את הנבואות הנוספות. ישוע ניבא: ״ואז יראו את בן־האדם בא בעננים, בגבורה רבה ובכבוד. ואז ישלח את מלאכיו ויקבץ את בחיריו מארבע הרוחות, מקצה הארץ ועד קצה השמיים.״ מרקוס י״ג:כו—כז

הרעיון שהמשיח יבוא פעמיים מעוגן בנבואות התנ״ך. הנביאים הציגו שני תיאורים שונים של חיי המשיח. התיאור הראשון מציג את סִבלות המשיח ומפרט כיצד הוא ייכנס לירושלים רוכב על חמור, יידחה בידי מנהיגי העם, ימות, ויקום מן המתים. התיאור השני, לעומת זאת, מציג את כְּבוד המשיח ומפרט כי המשיח יבוא רוכב על עננים, ישים קץ למלחמות, וימלוך על העולם מירושלים. ישוע כבר הגשים את הנבואות הקשורות לסבלות המשיח, והוא עתיד להגשים את הנבואות הקשורות לביאת המשיח בכבוד.

חז״ל מפרשים את שני התיאורים של המשיח בתנ״ך בצורה אחרת. הם מייחסים את שני התיאורים לשני משיחים שונים. כדי להבדיל בין שני המשיחים הם מכנים את המשיח הסובל ״משיח בן־יוסף״, ואילו את המשיח אשר בא בכבוד ״משיח בן־דוד״. יש פרשנים האומרים כי קודם יבוא משיח בן־יוסף, ואחריו משיח בן־דוד. פרשנים אחרים סבורים שביאת המשיח תלויה בנו. כלומר, אם אנחנו שומרים מצוות — יבוא משיח בן־דוד; ואם איננו שומרים מצוות — יבוא משיח בן־יוסף. אולם למעשה נביאי ישראל אינם מנבאים את ביאתם של שני משיחים, אלא את ביאתו של משיח אחד שיבוא פעמיים — ישוע המשיח.

הזמינו את הספר
"הצופן הנבואי"
ללא כל עלות!

כתובת למשלוח הספר בחינם:

ההזמנה מגיל 18 ומעלה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן